Forum

Митний Безвіз З ЄС ...
 
Notifications
Clear all
Forum Profile
Митний Безвіз З ЄС Що Зміниться і Які Переваги Для Бізнесу
Митний Безвіз З ЄС Що Зміниться і Які Переваги Для Бізнесу
Group: Registered
Joined: 2023-11-21
New Member

About Me

Митний "безвіз" з ЄС: що зміниться і які переваги для бізнесу

 

 

 

 

З 1 жовтня 2022 року Україна в рамках програми з євроінтеграції долучається до Конвенцій про спільний транзит та спрощення формальностей у торгівлі товарами. Ідеться про так званий "митний безвіз" – https://ukr2eu.blogspot.com/2023/11/blog-post.html режим спільного транзиту (NCTS). Він передбачає, що український експортно-імпортний бізнес та перевізники матимуть можливість переміщати товари по всьому європейському регіону за принципом: один транспорт – одна декларація – одна гарантія.

 

 

 

 

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, Україна приєдналась до NCTS “прискореними темпами”.

 

 

 

 

“Це дві європейські конвенції, які дозволять нам безмитно переміщувати товари через наш кордон. А надалі дозволить пришвидшити навіть самі митні процедури, які займатимуть від 5 до 15 хвилин”, – заявив Шмигаль на брифінгу.

 

 

 

 

Учасницями цієї міжнародної угоди є 27 країн ЄС, Велика Британія, Туреччина, Північна Македонія, Сербія і ще чотири країни ЄАВТ. Таким чином, Україна стала 36-ю державою-учасницею системи NCTS, яка використовується європейськими країнами для контролю за спільним транзитом.

 

 

 

 

Відтепер українські митники обмінюватимуться даними з митницями сусідніх країн в реальному часі. А український бізнес буде заповнювати єдину електронну декларацію. Досі після українського кордону підприємці мали проходити ще й митний контроль кожної з країн ЄС, територією якої вони перевозили товар, знову і знову заповнюючи транзитні декларації.

 

 

 

 

"Тепер вантажовідправник має можливість перетину по одній декларації кордону декількох країн. І не треба кожного разу гарантувати цей вантаж, оформлювати цей товар і кожного разу його доглядати, тому що це єдина система, і всі митні органи беруть інформацію про той вантаж, який пересувається з неї", — розповів Суспільному Андрій Бутін, старший науковий співробітник Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.

 

 

 

 

Іноземні компанії, що ввозять до України товари, також виграють від "митного безвізу". Якщо раніше імпортерам потрібно було оформлювати дві декларації: першу — для транзиту по Євросоюзу, та ще одну — для перевезення товару по території України, то тепер достатньо однієї.

 

 

 

 

"Товар буде переміщуватися від кордону до місця призначення за тією ж єдиною транзитною декларацією типу Т1. Це скорочує час і певним чином кошти, https://forum.psl.ng/ необхідні для гарантування товарів з кордону до митниці призначення", – каже керівник митного департаменту мережі магазинів Епіцентр Андрій Федькін у коментарі Суспільному.

 

 

 

 

Ще один плюс від спрощеного режиму, як пояснює Федькін, — більше не потрібно вносити кошти на рахунок української митниці, як гарантію того, що товар доставлять до митниці призначення і сплатять податки. Усі гарантійні кошти вносить один раз продавець товару, який оформив першу декларацію в країні експортері.

 

 

 

 

Окрім положень Конвенцій, також набирають чинності й спрощені митні формальності для підприємств. Нині вони доступні лише авторизованим економічним операторам. З "митним безвізом" ця функція стає доступною і широким колам українського бізнесу.

 

 

 

 

"Це дозволить експортерам, імпортерам, митним брокерам чи перевізникам підібрати власний оптимальний набір спрощених митних формальностей, аналогічних тим, якими користуються підприємства в Європейському Союзі", — заявив Олександр Москаленко, директор Департаменту митної політики Мінфіну.

 

 

 

 

Для цього українському бізнесу потрібно буде перейти на європейські стандарти розкриття інформації про товар, що транспортується.

 

 

 

 

"Тобто, довівши, що бізнес відповідає певним критеріям, компанії зможуть отримати додаткові спрощення. Це теж логістично і транспортно спрощує імпорт-експорт товарів", – зазначив в інтерв'ю Суспільному Олег Кириєвський, співголова митного комітету Європейської бізнес асоціації (EBA). Наприклад, користуючись системою NCTS, careked.com підприємство може розпочинати чи завершувати транзит товару у себе на складі, і не пред'являти товари митним органам на митному пункті.

 

 

 

 

"Це дуже актуально, зважаючи на те, що на західних кордонах України нині утворилися великі черги на митних постах", – каже Кириєвський. Черги на кордоні з Польщею, Словаччиною, Румунією утворилися через те, що 70% товарів, які раніше відправлялися із чорноморських портів, тепер транспортують автодорогами. Такі дані наводить уряд. Щоб пройти митний та прикордонний контроль, вантажі можуть по кілька діб простоювати у чергах на митниці.

 

 

 

 

До лютого 2023 року участь системи NCTS є добровільною. Тож користуватися нею буде переважно легальний бізнес, переконаний Бутін. Але, з рештою, за його словами, "митний безвіз" витіснить стару систему декларування транзиту товарів. Що має потягнути за собою як зменшення корупційних проявів на самій митниці, так і скорочення "тіньового" бізнесу.

 

 

 

 

Підтверджують це і дані Мінфіну. Тестувати NCTS у пілотному режимі митні органи України почали ще у листопаді 2020 року. До впровадження "безвізу" режимом спільного транзиту скористалися до 1,5 тисячі трейдерів і подано близько 6 тисяч декларацій. У країнах ЄС на добу реєструється понад 50 тисяч транзитних декларацій в рамках системи NCTS, зазначає Кириєвський. Вона майже повністю витіснила альтернативні способи митного декларування транзиту товарів.

Location

Occupation

https://ukr2eu.blogspot.com/2023/11/blog-post.html
Social Networks
Member Activity
0
Forum Posts
0
Topics
0
Questions
0
Answers
0
Question Comments
0
Liked
0
Received Likes
0/10
Rating
0
Blog Posts
0
Blog Comments
Share: